Glory

Süsteemsete ja translaminaarsete omadustega fungitsiid kartuli-lehemädaniku ja
kuivlaiksuse tõrjeks

Toimeained: 75 g/l fenamidoon; 375 g/l propamokarb hüdrokloriid
Preparaadi vorm: suspensioonikontsentraat

• Süsteemne mõju tänu taimes aktiivselt liikuvatele toimeainetele
• Kaitseb tõhusalt noori kasvavaid lehti ja võrseid
• Tõrjub efektiivselt ka lehemädaniku varrevormi
• Efektiivne ka lehemädanikutekitaja kiire ja agressiivse arengu korral
• Toimib hästi ka kuivlaiksuse vastu.

Toimemehhanism:
Tänu kahe toimeaine kombinatsioonile pakub Glory pikaajalist ja mitmekülgset kaitset, mõjudes nii profülaktiliselt kui ravivalt. Fenomen mõjub seene arengutsükli alguses, takistades haigustekitaja spooride vabanemist sporangiumist ning pidurdades zoospooride teket ja nende liikuvust. Seeneeosed muutuvad Fenomen'i mõjul steriilseks ning ei ole enam võimelised nakkust levitama. Propamokarb on eriti efektiivne seene arengutsükli lõpufaasides, pidurdades mütseeli kasvu ja takistades nakkuse levikut. Seega mõjub kumbki toimeaine lehemädanikutekitaja seene arengu erinevas osas, pakkudes taimedele kaitset seene kogu arengutsükli jooksul. Samuti on välistatud võimalus, et lehemädanikutekitaja seene rassidel võiks tekkida preparaadi suhtes resistentsus.

Kasutusjuhend:
Kulunorm: 2,0 l/ha
Glory'ga tehakse kuni 6 pritsimist hooajal, mitte üle 3 korra järjest. Kolme järjestikuse pritsimise korral jäetakse pritsimiste vahele 7-10 päeva. Seejärel kasutatakse teisi fungitsiide. Gloryt võib pritsida jälle 15-21 päeva möödumisel.
Soovitav vihmata periood on 1 tund, kui pritsimislahus on lehtedel kuivanud
Ooteaeg: 7 päeva

Töölahuse kulu:
sõltuvalt taimede suurusest 300-400 l/ha. Tähtis on taimed põhjalikult katta pritsimislahusega.

Paagisegud:
Glory't võib kasutada paagisegudes koos teiste taimekaitsevahenditega, nt putukatõrjeks koos Proteus 110 OD, Decis Mega'ga, või mikroelementidega. Paagisegude kasutamisel peab arvestama, et mitme preparaadi koosmõju võib kultuurtaimes tekitada stressi, eriti kui pritsitakse ebasoodsates tingimustes nagu kõrge temperatuur, väga madal õhu- või mullaniiskus.